Z WIZYTĄ W DOMU U 

bożeny krystyny suchanek

C loser

Well, I do not know what to write to these photos.  

There was no theme or idea, I just sat down and did it once. I actually translate some of my Instagram posts into pictures.

 

I am scribbling something all the time, I will write a few short stories, a few jokes.  I make "objects" - let's call them so - for people to order, so that they have more interesting apartments, not necessarily only large TV sets on the walls. I'm also working on it right now :)

All of this for the nation.

I drop the topic,  just like these pictures and then everything is up to you.

 

I am most interested in what is happening without my participation. What are you writing, what is your interpretation.  It's extremely interesting because it's usually a different view from mine.  

 

I am still between the word and the image.

Let it finally tilt to one side;)

 

Izabella Bosiacka Instagram

kokokontent.png
20220714_202216.jpg
20220714_201812.jpg

 

 

Dziś zapraszam do salonu, opartym na stylu rustykalnym, gdzie motywem głównym jest drewno i metal. Wszystko zaczęło się od kominka, który wyremontował poprzedni właściciel. Wielka, drewniana belka nad paleniskiem oraz żeliwne sprzęty prosiły się o kontynuację. Więc dodałam meble z litego drewna z żeliwnymi okuciami. Potem przyszły detale, drewniane rzeźby słoni, figurki z Afryki i z Tajlandii, wielki parawan pochodzący z Kaszmiru. Z surowego stylu zrobiło się przytulne wnętrze, którego urok docenia się szczególnie zimą. Drewno, kominek, baranie skóry i romantyczne światło lamp powoduje, że chce się tutaj pozostać na zawsze.  

Mam zamiłowanie do materi, do koloru, formy, kształtu, faktury. Tworzę wnętrza, gdzie odczucia wizualne łączą się z dotykowymi, gdzie można nie tylko zobaczyć, ale też poczuć coś na skórze. Można powąchać kadzidła lub olejki eteryczne, można smakować potrawy. To podróż w materię przy użyciu wszystkich zmysłów. Mam też zamiłowanie do recyclingu, rzadko kiedy kupuję coś nowego. Raczej nadaję nowe życie temu, co dla wielu osób jest już stare, niemodne, bezużyteczne. Wszystkie dekoracje pochodzą z drugiej ręki, nabyte zostały w sklepach charity, na bazarach, carbootach i na fecebokowym marketplace. Wiele rzeczy zostało przeze mnie przemalowanych pod kolor ścian, jak na przykład wysoki,  dekoracyjny stolik i lampa w kształcie kobiety z parasolem. To podróż w materię, która pobudza wymiar duchowy.

I tak historia starego domu przeplata się z moją, tworząc opowieść pełną różnych elementów. Czyli znowu mamy eklektyzm, mozaikę, kolaż. Wnętrze, gdzie nie tylko przeszłość i teraźniejszość tworzą jedno, ale także spotykają się w równowadze i we wzajemnym uznaniu zmysły, duch i materia."

 

20220714_204715.jpg
20220714_204914.jpg
20220714_202032.jpg
20220714_204900.jpg
bożena suchanek.jpg
20220714_205329.jpg

Hej!

Mieszkasz w ciekawym miejscu? Chcesz o nim opowiedzieć, pokazać, podzielić się klimatem i zainspirować czytelników Fourth Son Project?

Napisz!

fourthsonuk@gmail.com

 

 

kokokontent.png

projekt graficzny:KoKoKontent

projekt graficzny:KoKoKontent